תובנות ליום הולדת 41

תובנות ליום הולדת 41

תובנות ליום הולדת 41 150 150 אייל אלטויל

כל שנה כשאני חוגג יום הולדת אני מנסה לראות אם אני במקום המדויק בו אני רוצה להיות. אז היום יום הולדת 41 (ו – 7 מהלידה מחדש) ואני מרגיש בול במקום! כמה מחשבות על מה שהבנתי לגבי עצמי עד היום ושעזרו לי להרגיש ככה:

1. במשך שנים ניסיתי לייצג דמות של גיבור מושלם מול אחרים. היום אני מבין שלהיות גיבור אמיתי זה להיות חשוף ולאפשר לאחר לראות את המגבלות שלי. 
2. במשך שנים כשהייתי רואה אנשים שהיו מייצגים עבורי שלמות, הייתי משוכנע שאני פגום כי יש לי חששות ופחדים שמעכבים אותי.   היום אני מבין שאין דבר כזה בנאדם עם ביטחון, יש כאלו שיודעים להסתיר מעולה את חוסר הביטחון שלהם. והכל שאלה של האם אתה נותן לחששות להוריד אותך לקרקע או להעיף אותך לשמיים. 
3. שנים ניסיתי לעבוד כמה שיותר, כדי להבטיח את העתיד הכלכלי שלי. גם כשזה עלה לי בבריאות, בזמן עם המשפחה והחברים, ואפילו בזמן עם עצמי. היום אני מבין שאני לא אמות עם הכסף הזה, אבל החוויות שאני מייצר עם עצמי ועם הקרובים אלי משאירות אותי כל רגע בחיים.
4. במשך שנים איפשרתי למח שלי תקרת זכוכית בכל הקשור לחלומות שאליהם אני יכול לנסוק. הייתי מוריד את עצמי דרך דיבור שלילי לגבי האפשרות שלי להצליח, האהבה שמגיע לי לקבל, והאדם שמגיע לי להיות. היום אני מבין שאם אתה באמת מאמין שמגיע לך טוב, הטוב הזה יגיע ויביא איתו עוד טוב. המח שלי רק מחכה כל רגע שאני יגרום לו להאמין שאין שום מחסום, והשמיים הם הגבול. 
5. במשך שנים התייסרתי מהגיל שלי, חייתי בהרגשת תסכול שהזמן בורח לי, ושאני כל הזמן מפספס משהו. היום אני מבין שזמן הוא פונקצייה מטרידה עבורי, רק כשאני לא שלם עם עצמי באותו רגע נתון בחיים. אני דואג לבדוק יום ביומו האם אני בדיוק מי שאני רוצה להיות, והמהות שאני רוצה לייצג. 
6. שנים שאני שומע מאנשים משפטים כמו “נפש האדם רעה מיסודה”. היום אני מבין שאם אסתכל על המציאות ככה אפספס את כל הטוב באנשים, ויש המון טוב. תמיד יש סיכוי שאפגע ואתאכזב, אבל אני מאמין באמונה שלמה שבני אדם הם ההשקעה הכי טובה לשים עליהם את הזמן, הכסף והנשמה שלי. 
7. יש משפט שאומר “לא אומרים שבחו של אדם בפניו”.היום אני מבין שהמקום הכי טוב להגיד על אדם דברים טובים זה בפניו! איפה לא אם לא בפניו?!? זה מחזק אותו, מעצים אותו, ונותן לו כח. ובכלל לראות את הטוב שזה עושה לו על הלב (גם אם זה מוסתר לפעמים במבוכה קלה), הוא החותמת הסופית ללמה כן לפעול כך.
8. מאז שאני קטן אני שומע את המשפט  “ברומא תתנהג כמו רומאי” היום אני מבין שאני צריך להתנהג בדרך שאם כולם יתנהגו כך, כדור הארץ יהיה מקום יותר טוב לחיות בו.אני מנסה להביא את מי שאני והדרך שאני מאמין בה לכל מקום שבו אני נמצא, ללא קשר למי שמולי, או לדרך שבה פועלים באותו מקום.
9. שנים שאני יודע שקיים המשפט “כבד את אביך ואת אמך”. היום יותר מתמיד אני מבין את החשיבות העצומה שלו. אני עושה הכל להשקיע כמה שיותר זמן עכשיו בלראות ולאהוב אותם על כל מה שעשו עבורי, מאשר להשקיע אחר כך את הזמן בדמעות על כך שפספסתי אותם.
10. במשך שנים היו לי תלונות על המין הנשי, על ההבדלים בנינו ועל כך שהן לא מבינות אותי. זה מנע ממני להיות בזוגיות טובה, ומשך אותי למערכות יחסים בעייתיות. היום כשיש לי אישה מכילה, מיוחדת, ועם לב עצום, אני מבין שכל המחשבות הללו היו בעצם מנגנון הגנה שיצרתי כדי חלילה לא להפגע. מנגנון שמנע ממני את הטוב האדיר שיש לי עכשיו בזוגיות. היום אני מבין שאין דבר מדהים מאשתי, ואין יותר חזק ועוצמתי מהמין הנשי. 
11. בריאות, בריאות ועוד בריאות! אין לי מה לומר יותר מזה. ה”מאבק” ביני לבין עצמי כדי להיות במקום המדוייק לי הוא אין סופי. פעם הייתי רואה את הדברים כנצחון או כהפסד. היום אני מבין שאין דבר כזה, כל מה שיש זה דרך. כזאת שאני בוחן כל רגע, כל צעד, בנסיון הכי טוב שלי להיות הגרסה הכי מהותית של עצמי. 
אל תפסיקו להאמין ולנסות! אין גבול לאן אפשר להגיע.

שליחת הודעה