שילוב של הומור וצחוק בפרזנטציות ובהרצאות

בעולמות ההייטק, הסטרטאפים והעסקים כולם רוצים להשיג תוצאות, לכבוש את השומעים (משקיעים, לקוחות, ספקים) ולבלוט כך שהם יזכרו אותנו, את המוצר שלנו או הרעיון שלנו.

איך נציג את עצמינו או את הרעיונות/מוצרים שלנו באופן המעניין והמרתק ביותר?

ובכן, כדי להותיר חותם על השומעים ולבלוט מעל כל הפרזנטציות האחרות בשוק, נדרש לתבל את הפרזנטציה בהומור חכם, והרבה ממנו!

כמה פעמים יצא לכם לשמוע הרצאות או לראות פרזנטציות, ואמרתם לעצמכם "אני מקווה שיש למוח תאים בספייר כי כל מה שהיה קיים אצלי נשרף כרגע…"

ידוע שהומור וצחוק הם הכלים שמחברים בין אנשים ומגשרים על פערים. הרצאה / פרזנטציה משולבים בהומור אינטליגנטי גורמים לקהל להיות קשוב, מרותק ולרצות להמשיך ולהקשיב בשקיקה לדבריו של הדובר.

איך אני יודע שהומור וצחוק כל כך אפקטיביים?

ראשית כי הם הצילו את חיי! ממש ככה. כאשר חליתי בסרטן קטלני בעל 5% אחוזי החלמה (בקוטג' יש יותר אחוזים), עברתי שני ניתוחים מורכבים בהם הוציאו לי את הטחול, חצי מהלבלב, מעטפת הבטן, התריסריון… בקיצור נשארו לי הקיבה והתנוך של אוזן ימין, והכל התחיל אצלי עם גידול של 20 ס"מ בבטן! הומור וצחוק היו הכלי הכי יעיל עבורי בתקשורת עם אחרים ובהקללת הנושא המורכב. היום כשאני בריא אני דואג להשתמש בהם בכל מצב ודרך.

יתרה מכך, בכל העשייה המקצועית שלי לאורך יותר מ-20 שנה אני משלב הומור שעוזר לי להצליח ולבלוט בכל תחום. אני פעיל במשך 24 שנה בתחום הבמה, מהם 16 שנה בתחום הסטנד-אפ, יצרתי הרצאה קומית בשם "הסרטן מת מצחוק" שרצה מאות פעמים בארץ ובעולם, העברתי סדנאות הומור וצחוק, כתבתי שני ספרים משולבי הומור (ועוד אחד בדרך), כתבתי סדרת טלוויזיה, דרמה קומית רומנטית "למה מי מת" (שוב על סיפור הסרטן שלי, כן כן…), ובנוסף השתתפתי בוועידת TEDx, ובאופן כללי אני חי את חיי עם שפע הומור וצחוק. אני יודע שזאת הדרך הטובה ביותר לתקשר ולהישאר זכירים אצל אנשים!

והנה גם המדע תומך בכל זה – על פי אנציקלופדיית "אאוריקה", חוקרים גילו שלא פחות מ-5 אזורים שונים במוחנו, נכנסים לפעולה ברגע שמשהו מצחיק אותנו. מה שאגב מסביר היטב את הקשר ההדוק בין אינטליגנציה להומור.

היתרון באנשים המפגינים הומור על הבמה, הוא שהם יודעים לתכנן, לבנות ולכתוב את החומרים שלהם כל כך טוב, כך שהם נתפסים כאלתור – כאילו הרגע הומצאו בראשו של הדובר.

בתהליך ממוקד ומלא צחוק וכיף:

  • נשדרג את הפרזנטציה שלך ונייצר ויזואליה קומית שתחזק את המסרים.
  • נשלב סיפורים אישיים קומיים שיגרמו לשומעים להתחבר אליך ואל הרעיון / מוצר שלך.
  • נהפוך את ההרצאה / פרזנטציה שלך מרגילה ומלאת נתונים – לקלילה, סוחפת ומלאת הומור.
  • נלמד "להפיל פאנצ'ים" כאילו אולתרו ממש ברגע זה.


מזמין אתכם להיות חלק מאותם עשרות מרצים ופרזנטורים שאיתם כתבתי הרצאות מלאות והומור ולהפוך גם את ההרצאה או הפרזנטציה שלכם לכובשת, מלאת הומור וללא נשכחת!

מרצים מרוצים ממליצים

שליחה באמצעות ווטסאפ