רן בנימיני

"כשהאמת היא פייק" – להתנהל חכם בעולם של מניפולציות:

הכנת ההרצאה עם אייל היתה חוויה מרתקת. באתי אליו עם הרבה סיפורים וחומרים מהעבודה העיתונאית שלי במשך יותר משני עשורים, ואייל עזר לי לכוון בול למטרה: איך לקחת הכל וליצור הרצאה שתעזור לקהל בצורה ממוקדת. הוא ידע בדיוק על מה לשים דגש, איך לבנות את סדר הדברים בצורה חכמה, מה להכניס ומה להשאיר בחוץ (וזה לא היה קל איתי ), והכל ביצירתיות ובמקצועיות גדולה. ובכלל, שמחת החיים שלו, שמלווה את התהליך כולו, היא דבר סוחף ומלא השראה. תודה אייל

רן בנימיני אייל אלטויל

תקציר ההרצאה

האקטואליה בישראל דומה לפעמים למסלול מכשולים: לך תמצא את הידיים ואת הרגליים בין כל הפייק ניוז, המניפולציות והאינטרסים. אבל זה לגמרי בידיים שלכם! חשיבה ביקורתית, זיהוי ידיעות שקריות, הכרת התהליכים והתנהלות חכמה יותר מול התקשורת והרשתות החברתיות – יחזירו לכל אחד ואחת מכם את השליטה ואת הכוח להשפיע לטובה על חייו.

את עולם התקשורת רן בנימיני מכיר כבר מגיל 15, כשהחל לכתוב בעיתון נוער. מאז ועד היום בוער בו הדחף העיתונאי להביא לקהל תוכן חדשותי אמין באופן ביקורתי, מקצועי ונטול שיקולים זרים חוץ מהנאמנות לאמת. אלא שבשנים האחרונות העולם הזה עובר שינויים דרמטיים, שמערערים את אמון הציבור בתקשורת. למה זה קורה? איך הטכנולוגיה משכללת את השקרים? האם אמת היא עניין של זווית? אילו מניפולציות מופעלות עלינו ברשתות החברתיות כדי שנאמין לשקרים ונשתף אותם? ואיך למרות זאת אפשר לזהות פייק-ניוז ולפרק אותו?

באמצעות הצצה אל מאחורי הקלעים של התקשורת, ובעזרת דוגמאות מהאקטואליה היומיומית, יקבלו המשתתפים תשובות וכלים להסתכלות מודעת יותר על התוכן החדשותי שמציף אותם.

רן בנימיני מגיש בכאן רשת ב' את תוכנית הערב המובילה בישראל "בנימיני וגואטה" ואת יומן הבוקר. בשני העשורים האחרונים הביא למאזיני הרדיו את הקולות מהשטח ממאות אירועים גדולים בארץ ובחו"ל: מבצעים צבאיים, פיגועים, חקירות משטרה, דרמות פוליטיות, מערכות בחירות, משברים ורעידות אדמה בעולם, ועוד. סיקר ככתב את תחומי המשטרה, הכנסת והכלכלה. בעל תואר ראשון בתקשורת ומדע המדינה וכן תואר ראשון ושני במשפטים.

שליחה באמצעות ווטסאפ