עידית שקד

משפחה טובה דיה

ההחלטה להגיע לאייל נראתה לי בהתחלה שגויה ומיותרת. הרי היו לי חומרים בשפע, ניסיון, ידע והרצאה כתובה, אז בשביל מה…
ובכל זאת, היה חסר משהו.
כמו חומרים משובחים, שבלי תבלינים הופכים, אפעס, לתבשיל בינוני.לגמרי.
אייל האשף, עם שרביט קסמים בידו (ומי שמגיע אליו למשרד, מבין כמה אני לא רחוקה מהתיאור), עם ראש יצירתי, פורה, מאורגן אבל גם מופרע (לטובה!) על כתפיו, עזר לי להפוך את הדלעת לכירכרה.
מה לומר?
שמחה שנכנסת לחיי, ותודה על האור שאתה מפזר בעולם.

עידית שקד ואייל אלטויל כתיבת הרצאה

תקציר ההרצאה - ללמוד לשפר במקום לתקן

"ילדים הם לא קילקול שצריך לתקן. הדרכת הורים באה לאתר את נקודות האור בילד, בהורה וביחסים ואז לשפר ולהעצים אותן. כאן מתחיל השינוי"

כמו הורים רבים במרוץ העכברים של החיים, גם עידית מצאה עצמה מתמרנת בין עבודה, הורות אינטנסיבית, זוגיות ומטלות שאינן נגמרות, מרגישה שהיא גרה בבית שהפך למפעל. דבר אשר גרם לה לחוות לחץ, אובדן גבולות וסמכות מתפוררת ובעיקר תחושת כישלון ופספוס כהורה.

בגיל 40, אחרי שנים של ניסיונות להבין היכן טעתה וכשפנטזיית ההורות המושלמת הולכת ומתפוררת לנגד עיניה, היא מקבלת מחברותיה "מתנה" שתשנה את חייה: עוגת יום הולדת ועליה הכיתוב: "מבוזבזת". מילה אחת שהופכת את כל חייה.

בהרצאה חשופה ומתובלת בהומור, חושפת עידית את הדרך שעברה, מאותו רגע מכונן בו החליטה להפסיק להתבזבז ברמה האישית, המשפחתית והמקצועית, וכיצד צלחה את הקשיים שעלו לאורך המסע, שינתה כיוון, למדה וצברה פרקטיקה לאורך יותר מעשור בהתפתחות אישית, הדרכת הורים וייעוץ זוגי.

בהרצאתה היא מספקת כלים:

  • כיצד מחליפים ערוץ מתיקון קילקולים לשיפור וצמיחה.
  • כיצד מייצרים תקשורת בונה עם הילד ושומרים על דלת פתוחה, כהכנה לגיל ההתבגרות.
  • כיצד לשלב בין הצרכים האישים, המשפחתיים והזוגיים.
  • כיצד לחזק אצל הילד את תחושת השייכות, הביטחון וההערכה העצמית.
  • מהיכן לגייס אמונה ואופטימיות גם במצבים מאתגרים ומייאשים.  
  • כיצד להחזיר את ה-joy לקן משפחתי.

" כל שינוי בחיינו, מתחיל בשתי פעולות: להתחיל לעשות משהו שלא עשינו, ולהפסיק לעשות משהו שעשינו עד כה".  

עידית שקד, אמא לשני בנים בוגרים, בזוגיות פרק ב', מנהלת קליניקה מזה 12 שנה לקואוצ'ינג אישי וארגוני. עוסקת בייעוץ זוגי, הדרכות הורים פרטניות וקבוצתיות והרצאות. חלק מצוות היועצים הבכיר של מיכל דליות, חברה באגודה הישראלית למטפלים זוגיים ומשפחתיים, בוגרת איק"א – האיגוד הישראלי לקואוצ'ינג, מכון "פתרונות" ליועצים זוגיים ומשפחתיים ומרכז מיכל דליות ליועצים משפחתיים.

שליחה באמצעות ווטסאפ