מיקה שמעונוב

מיקה שמעונוב

מיקה שמעונוב 415 558 אייל אלטויל

אינטליגנציה קולינרית | התנהלות מול אוכל כמראה למי שאנחנו

כבר הרבה זמן אני מסתובבת עם ההרצאה שלי שיושבת לי בראש ובלב.
אממה,
לא היה לי שמצוץ קטן של מושג איך להוציא אותה מהכוח אל הפועל ואז פגשתי את אייל (לא באמת, אנחנו חברים כי אני מאכילה אותו כבר איזה תקופה…)
אבל המתוק הזה הציעה לעשות סדר בבליל המילים שרוצות לצאת לעולם ולא כל כך יודעות איך הפגישות עם אייל בזום היו מצחיקות, כי זה אייל ועם זאת, סופר ממוקדות ויעילות אני דיברתי והוא כתב אני עפתי לשמיים והוא חיבר לי חוט ותודו שאין על בלון עם חוט וככה לאט לאט הדברים שרוצים להאמר ולצאת לאור נעמדו בשורה מסודרת והגיונית ויש לי הרצאה!

אז קודם כל זו המלצה אמיתית למי שכמוני רוצה ולא כל כך יודעת איך ודבר שני, התהליך היה סופר כייפי ומהנה (לפעמים גם קצת מעצבן) כי זה אייל והוא לב ענקי ונשמה צוחקת אז תודה לך בונבון שנתת לי יד והובלת אותי בתהליך.

תקציר ההרצאה

אוכל הוא דבר שנוגע לכולנו! אנו אוכלים לפחות שלוש ארוחות ביום וכ – 80 שנה בממוצע. האדם הסביר חושב על אוכל -Y- פעמים ביום ומקבלים כ -X- החלטות שקשורות באוכל. חלק ניכר מעולם המושגים שלנו קשור לאוכל: אכול ושתה כי מחר נמות, הצבא צועד על קיבתו, אין משיחין בשעת הסעודה ועוד.

אבל כמה אנחנו באמת מודעים להתנהלות שלנו סביבו ועל כמה היא משפיעה על חיינו ועל מי שאנחנו?

כילדה מערכת היחסים של מיקה שמעונוב עם אוכל הייתה מורכבת מאוד, היא הסתובבה בעולם בתחושת רעב תמידי, פיזי ונפשי. החל מארוחות ה”גורמה” בביתה שהיו מסתכמות בלחם ונקניק ועד לפנימייה אליה הועברה ושהחריפה את תחושת הרעב עד לרמה שהייתה סוחרת עם תלמידים בסנדוויצ’ים תמורת הכנת שיעורי בית. או כמו שמיקה אומרת: “אף פעם לא הייתה לי את הזכות הבסיסית להיות רעבה מבחירה חופשית”. היא לא האמינה שמנה אחת של אורז שבישלה בגיל 14 רק כי הייתה כל כך רעבה, תשפיע על חייה, על התפיסה והערכה שלה כלפי עצמה ותגרום לבישול להיות התחום המוביל בחייה ואת חייה.

בהרצאה מעוררת השראה הכוללת הדגמות קולינריות, היא מסבירה על היחסים שלנו עם אוכל ועל ההתנהלות שלנו עם האוכל כמראה ישירה להתנהלות שלנו בחיים, מול בני הזוג, בוסים, עובדים, לוחות זמנים, הילדים שלנו וכו’. ואיך מודעות למערכת היחסים עם האוכל ושינוי הרגלים יכולים לשפר את רמת החיים ולייעל אותנו בכל האספקטים האחרים.

היא מספקת כלים ל:

  • הבנה של מי כל אחד ואחת מאיתנו דרך צורך האכילה שלנו.
  • סוגי האנשים בכל מה שקשור להתנהלות מול אוכל.
  • פיתוח תחושת מסוגלות ויכולת דרך עיסוק באוכל.
  • זניחת הרגלים ישנים ומזיקים והחלפתם בחיוביים ומועילים.
  • שימוש נכון במילים ובטרמנולוגיה בעניין אוכל למען שינוי תודעה.
  • התייחסות לאוכל כטריגר לנתינה ואהבה עצמית ולזולת.

זוהי לא הרצאה סטנדרתית על תזונה ועל ערכים קלוריים, אלא דיאלוג עמוק שלנו מול האוכל ככלי לשינוי חיינו מהקצה אל הקצה.

מיקה שמעונוב, בת 41 היא מרצה, מנחת סדנאות בישול בתחום הקולינריה ומארחת ארוחות שף בביתה. היא ניהלה מסעדה משלה ורוב חייה מתעסקת בלהאכיל אנשים. בעלת קייטרינג ומוציאה סיורים קולינריים לחו”ל. בעלת תואר ראשון בהיסטוריה ותואר שני בחינוך והוראה. עבדה שנים בחינוך בלתי פורמלי של נוער בסיכון בו טיפלה ולימדה אותם כישורי חיים באמצעות בישול.

שליחת הודעה