לכל אחד יש ערך לתת לעולם דרך הסיפור הספציפי שלו!

"אין לי סיפור חיים מרתק, למה שמישהו ירצה לבוא לשמוע אותי!?!"
זה משפט שאני שומע המון מאנשים שמשתוקקים לצאת עם הרצאה שמבוססת על סיפור החיים שלהם וחוששים לעשות זאת.
הרבה אנשים מניחים שאם אין להם סיפור חיים הירואי וגדול מהחיים – למשל שהם נפלו בגיל 12 ממסוק מגובה 2000 מטר, הישר ללב ים והצליחו לשרוד 10 ימים בלי מים ואוכל, עד שדולפין ערירי הציל אותם, אז אין שום הצדקה שיעלו לבמה ושמישהו אי פעם ירצה להקשיב להם.
ההנחה שאדם עם סיפור חיים פסיכי יצליח בוודאות ואדם עם סיפור חיים פחות מטורף ייכשל ללא ספק, היא שגויה מיסודה.
אני מכיר מרצים עם סיפורים מצמררים שמופיעים פעם בתקופה ארוכה ולעומתם ישנם מרצים עם סיפורים פחות מטלטלים שמופיעים המון עם ההרצאה שלהם.
נכון, אין ספק שחשוב למצוא סיפור מעניין ומדוייק אצל כל אחד, וכן סיפור עוצמתי ומוטרף יכול להיות נקודת פתיחה טובה לקידום ההרצאה, אבל בסופו של דבר, העניין לא נמדד רק בסיפור שלך אלא בערך שאתה נותן לקהל דרכו.
רוב בני האדם שבאים להקשיב לכם לא יעברו בחייהם אירועים פסיכים, מטלטלים ומשני חיים ברמה קיצונית, אבל לעומת זאת כל בני האדם שישמעו אתכם חווים את אותן תחושות, רגשות ומחשבות בחייהם – ובמכנה המשותף הזה צריך להתמקד!
החשיבות היא לא בכמה הסיפור גדול, אלה כיצד מזקקים את הסיפור הכי מדוייק עבור כל אחד ומוציאים ממנו את הערך האוניברסלי שייגע וישפיע על כולם. ואם תעשו את זה, אנשים יתחבר אליכם, יזדהו אתכם, ילכו עם הסיפור שלכם עד הסוף, יהיו מרותקים וירגישו שזה גם הסיפור שלהם!
אז בחרו את הסיפור הכי מדוייק שלכם ותנו דרכו ערך לאחרים!

שליחה באמצעות ווטסאפ