גדעונה רז

אהבה ודעה קדומה – לתקשר עם האחר

היי איל יקר 💖
רציתי להודות לך על היותך מלווה נאמן למסע של הכנת הרצאה שלי –
"אהבה ודעה קדומה
לתקשר עם האחר ." הגעתי אליך מוצפת בדפים כתובים וזיכרונות של סיפורים אישיים, רעיונות ותובנות מניסיון חיי…
די מבולבלת ולא סגורה על הכיוון של מה לעשות עם כל זה ובצעד צעד באופן נינוח , כנה וכייפי וקשוב ומלא רגישות ,עזרת לי לעשות סדר !!!
לנהל את החומרים שלי במקום שהם ינהלו אותי… ותוך 8 פגישות !!!! נולדה לעולם הרצאה מגניבה שאני שמחה ומאושרת בה שהיא באמת מעוררת השראה .
אז תודה על הכל 🤗 אתה עובד נפלא עם אנשים .

גדעונה רז ואייל אלטויל כתיבת הרצאה

תקציר ההרצאה

• כמה אנחנו מונעים מדעות קדומות וסטריאוטפים?
• איך קבלת האחר יכולה לגרום לנו לקבל את עצמינו?
• למה כל כך חשוב לנו להיות צודקים ושהאחר יהיה טועה?
• האם תקשורת יעילה יכולה לנצח כל פער?

אנו חיים במדינה בה קיים פסיפס תרבויות מגוון, מרתק, מלא צבעים וטעמים. הרבה פעמים השוני הזה, גורם לנו להרתע במקום להתקרב.
כאשר גדעונה רז פגשה את נורמן עיסא, שחקן, במאי (אמג'ד מהסדרה "עבודה עברית"), היא נתקלה בהמון חומות של התנגדות. החל מהמשפחה, דרך הסביבה, ובעיקר מעצמה. חומות שהיו מוקפות בסטריאוטיפים, סטיגמות ודעות קדומות.

בתהליך אמיץ, תוך הסתכלות עמוקה פנימה, היא פיתחה כלים שמאפשרים לכל אחד ואחת מאיתנו לפתח גמישות מחשבתית לגבי האחר, ליצור תקשורת בריאה ואמפטית אשר מייצרת תגובה זהה מהצד השני. כלים שהובילו לכך שבחרה בלב בדרך ל 33 שנות נישואין מאושרות ומעשירות על אף האתגר הגדול.

גדעונה רז, 53, היא שחקנית, מחזאית, מייסדת ומנהלת של תיאטרון "אלמינא" – תיאטרון רב תרבותי, שמשלב הצגות בשלל שפות. היא בעלת תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי ותואר שני בטיפול בדרמה תרפיה. את עבודת הגמר שלה עשתה בנושא תקשורת רב תרבותית.
בהרצאה ייחודית זו היא מביאה את סיפור חייהם, שמוכיח מעל לכל ספק, שכאשר אנחנו מוכנים להכיר את האחר, לכבד אותו, ולייצר איתו דיאלוג מפרה, מתאפשרת תקשורת רב תרבותית מעצימה. כזאת שמאפשרת להתפתח מעבר לכל פחד.

שליחה באמצעות ווטסאפ